• Wiwat Konstytucja! Wiwat 3 Maj!
          • Wiwat Konstytucja! Wiwat 3 Maj!

          •  

            W dniu 29 kwietnia 2024 r. uczciliśmy ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

            Uczniowie klasy 4 zaprezentowali przedstawienie upamiętniające wydarzenie z dnia 3 maja 1791 R. Pokazali, że wartości takie jak Naród Ojczyzna i Wolność są niezmiennie, ważne dla każdego pokolenia. Radosne świętowanie rozpoczęła piękna pieśń "Witaj Majowa Jutrzenko". Niech to przesłanie towarzyszy nam w te ważne majowe święta.

        • Finał konkursu wiedzy o Rodzinie św. Jana Pawła II
          • Finał konkursu wiedzy o Rodzinie św. Jana Pawła II

          • Za nami finał II wojewódzkiego Konkursu wiedzy o Rodzinie św. Jana Pawła II organizowanego przez Muzeum Domu św Jana Pawła II wspólnie z Wydziałem Katechetycznym Archidiecezji Krakowskiej. W konkursowych zmaganiach wzięło udział ponad 1000 uczestników z całej Małopolski, którzy wykazali się nie tylko ogromną wiedzą na temat życia i działalności Emilii Wojtyłowej, ale także głębokim zrozumieniem jej roli i wpływu na formowanie duchowego oraz moralnego charakteru przyszłego papieża.

            Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów Laura Tyrka, Jan Kwieciński i Krzysztof Krok. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zaangażowania i wrażliwości na tę niezwykłą historię rodziny Wojtyłów.

        • Grzegorz i Jan z nagrodami!
          • Grzegorz i Jan z nagrodami!

          • Grzegorz Wąsik z kl.VI i Jan Łowicki z kl. VIIb zdobyli nagrody w V edycji konkursu poświęconego gen. Augustowi Emilowi Fieldorfowi „Nilowi”, zorganizowanego przez Ośrodek Edukacji Obywatelskiej CM w Krakowie. Gratulujemy!

        • ZIELONI SUPERBOHATEROWIE
          • ZIELONI SUPERBOHATEROWIE

          • Niedawno uczniowie z klas I-V stanęli w szranki w niecodziennym konkursie. Zamienili się w Zielonych Superbohaterów!

            Ich zadaniem było ocalić świat, najbliższą okolicę i ochronić środowisko. Z fantastycznych prac plastycznych powstała WIELKA EKOLOGICZNA WYSTAWA ARTYSTYCZNA na stadionie MKS Cracovia SSA. Wielki finał konkursu odbył się 21 kwietnia na stadionie Cracovii. Podium zdominowali uczniowie klasy III oraz uczeń klasy II:

            1. Alicja Tyrka klasa 3 - pierwsze miejsce;

            2. Maja Krok klasa 3 - drugie miejsce;

            3. Mikołaj Parszywka klasa 3 i Maksym Cetera klasa 2 - miejsce trzecie!

            Brawo dla wszystkich uczestników!

            Wspaniale, że tak licznie odpowiedzieliście na konkurs Cracovii

        • Konkurs języka angielskiego - Kanada!
          • Konkurs języka angielskiego - Kanada!

          • 11 kwietnia nasi uczniowie: Natalia Lulek, Eryk Kliś, Nadia Steczko, Adam Martyna oraz Szymon Zając wzięli udział w konkursie z języka angielskiego, który miał miejsce w Szkole Podstawowej im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Cholerzynie. Tematyką tegorocznej edycji konkursu była szeroko pojęta Kanada - jej geografia, historia, struktura społeczno-polityczna.

            Gratulujemy naszym uczestnikom i życzymy sukcesów zarówno w kolejnych tego rodzaju wydarzeniach jak i w dalszym rozwijaniu swoich umiejętności językowych!

          • Najpiękniejszą pisankę wykonał Mikołaj!

          • Mamy to! Mikołaj Kapusta z oddziału przedszkolnego otrzymał dziś dyplom i nagrodę za zdobycie II miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym na najpiękniejszą pisankę.

            Gratulujemy i zachęcamy do dalszego udziału w konkursach, ponieważ, jak widać, warto próbować

          • Przygoda w bibliotece

          • W ostatnim tygodniu, przedszkolaki zaznajamiały się z tematem książek, miejsc, w których się je drukuje oraz w których można je kupić czy wypożyczyć. Poznały także zawód bibliotekarza. Na koniec, odwiedziliśmy szkolną bibliotekę, w której pani Maryla przybliżyła dzieciom temat jeszcze lepiej oraz przeczytała im ciekawą historię.

        • Gminny Konkurs Recytatorski
          • Gminny Konkurs Recytatorski

          • Mistrzowie recytacji, władcy lirycznej interpretacji, inżynierowie emisji głosu, posiadacze najlepszej dykcji w naszej szkole wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

            A byli to:

            Joanna Kowalik z klasy III

            Martyna Łowicka z klasy VI

            Krzysztof Wiejak z klasy VIII

            Cała trójka stanęła na wysokości zadania i zaprezentowała się fantastycznie!

            Asia wróciła z II miejscem w swojej kategorii, czego serdecznie gratulujemy!

            W tym roku uczniowie zmierzyli się z utworami poetów XX i XXI wieku. A wystąpienia oceniało jury w składzie:

            przewodnicząca pani Iwona Bielska - polska aktorka filmowa i teatralna, pan Jerzy Hałabuda – teatrolog, emerytowany pracownik UJ, emerytowany nauczyciel języka polskiego oraz pan Dariusz Fijałkowski – historyk, miłośnik turystyki.

            Serdecznie dziękujemy organizatorom Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie za ciepłe przyjęcie.

            Ps. Jak widać humory dopisywały, a największą atrakcją były kubeczki

        • Spotkanie z Panem Poetą
          • Spotkanie z Panem Poetą

          • "Pan Poeta" oto pseudonim naszego dzisiejszego gościa, który jest autorem książek dla dzieci. Spotkanie było bardzo kreatywne, ponieważ nasz gość wciągnął dzieci w krainę bajek. Kolejnym etapem była możliwość zakupu książki autorstwa Pana Poety z jego autografem.

        • Czekoladowa wycieczka!
          • Czekoladowa wycieczka!

          • 09.04.24r. klasy: IV, V i VI udały się na wycieczkę do Manufaktury Czekolady w Krakowie, gdzie miały okazję poznać proces powstawania czekolady od samego ziarenka. Uczniowie wykonali czekoladową kolorowankę, ozdabiali pralinki różnobarwnymi posypkami oraz wykonali słodki napis na lizaku. Po warsztatach udali się na spacer po średniowiecznym rynku krakowskim, w trakcie którego poznali historię poszczególnych jego punktów.

        • Wycieczka klasy VI
          • Wycieczka klasy VI

          • 25 marca klasa szósta rozpoczęła trzydniową integrację w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej. Humor dopisywał wszystkim, a energia rozpierała nie tylko nas, ale również nasze wychowawczynie Panią Bator i Panią Falisz. Nie dały nam długo nudzić się w pokojach. Po przybyciu na miejsce, rozpakowaniu bagaży i posileniu się pysznym obiadem wyruszyliśmy zwiedzać okolice. Na początek Muzeum Przyrodnicze im Tomków w Ciężkowicach. Tutaj dowiedzieliśmy się skąd pochodzi nazwa Ciężkowice, oraz zobaczyliśmy wiele okazów ssaków i

            ptaków żyjących na terenach podkarpackich. Następnie spacer łąką, gdzie mogliśmy zobaczyć płazy i gady żyjące w tym środowisku, oczywiście łąka interaktywna. Kolejny punkt zwiedzania, to podróż łodzią podwodną , podczas której dowiedzieliśmy się z jakimi problemami muszą mierzyć się zwierzęta wodne, gdy budujemy tamy i zanieczyszczamy ich środowisko życia. To jeszcze nie koniec atrakcji na dzień pierwszy. Chwila jazdy busem i znowu spacer tym razem Koroną Drzew. Niezapomniane widoki, możliwość obserwacji zwierząt, które za swój dom obrały wierzchołki drzew. Niecodzienne zjawisko, jemioła na drzewach iglastych, przybierająca zupełnie inny kształt niż kule, z którymi kojarzona jest, ta z drzew liściastych. Dla nas było już wystarczająco dużo jak na jeden dzień, ale nie dla naszych Pań. Malutka niespodzianka, zebrały nas na świetlicę i poprosiły, aby każdy napisał, to co zapamiętał z dzisiejszego dnia. Mieliśmy nie lada problem, bo kto by pamiętał, że było coś oprócz jazdy i obiadu. Na drugi dzień nie daliśmy się już zaskoczyć, poszło dużo lepiej.

            I wreszcie pierwsza noc poza domem, niestety nie bardzo dało się rozrabiać, bo oprócz naszych Pań pilnowała nas jeszcze Pani z ośrodka. Jak się okazało następnego dnia, sen był nam bardzo potrzebny, bo atrakcji znowu było mnóstwo.

            26 marca wyjazd do Trzcinicy, gdzie zwiedziliśmy średniowieczny gród "Karpacką Troję". Na początek oglądaliśmy film jak doszło do odkrycia szczątków Grodziska na terenie obecnej Trzcinicy. W Pawilonie Ekspozycyjnym mieliśmy okazję zobaczyć zrekonstruowane postacie osób z Grupy Pleszowskiej, Plemienia Otomanów i Słowian. Podziwiać naczynia, ubiory oraz narzędzia, którymi się posługiwali. Spacer po skansenie, wchodzenie do domków dało nam możliwość poznania narzędzi rolniczych, którymi w epoce brązu się posługiwano. Wreszcie dowiedzieliśmy się, jak zbudowany jest cep. To jeszcze nie koniec, na warsztatach plastycznych ornamentami słowiańskimi ozdabialiśmy siatki na zakupy. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie średniowiecznego miasteczka Biecza. Przewodnik był przebrany za kata. Zwiedziliśmy Dom z Basztą czyli Muzeum Aptekarstwa, Kościół u Fary, rynek biecki z Ratuszem. Kat pokazał na więzienie i narzędzia tortur. Po powrocie do ośrodka pyszne jedzonko, następnie ognisko i kiełbaski. Atrakcji nie dosyć, Panie pozwoliły oglądać mecz Polska - Walia.

            27 marca dzień powrotu, ale najpierw trochę spacerów. Pierwszy na najwyższy szczyt w okolicy- Góra Brzanka oraz wyjście na wieżę widokową. Następny dla wytrzymałych- dwugodzinny spacer z przewodnikiem po Skamieniałym Miasteczku w Ciężkowicach. Była okazja usiąść pod skałą Ignacego Paderewskiego i zobaczyć jeden z Jego zachowanych dworów w Kąśnej Dolnej.

            Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.

          • Krakowska Liga Judo 2024

          • Ogromne gratulacje dla naszych wspaniałych i dzielnych zawodniczek!

            Alicja Kwiecińska, Joanna Kowalik, Emma Krząścik, Kinga Jachymczyk, Alicja Tyrka - brawo! Gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów!

            Po szczegółowe informacje zapraszamy na profil UKS Judo Liszki :)

            https://www.facebook.com/judoliszki

          • Sportowe sukcesy w tenisie stołowym

          • Kolejne sukcesy sportowe naszego ucznia! Tomasz Galarowicz wczoraj brał udział w finałach etapu wojewódzkiego w tenisie stołowym i zajął miejsce 9-12. Jesteśmy dumni, ze reprezentant naszej szkoły reprezentuje tak wysoki poziom w swojej dyscyplinie! Ogromne brawa dla Tomka oraz rodziców, którzy bardzo wspierają pasję syna!

        • Sprzątamy z "Perspektywą"!
          • Sprzątamy z "Perspektywą"!


          • Nam nie trzeba dwa razy powtarzać, na takie hasło reagujemy błyskawicznie. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie od Stowarzyszenia "Perspektywa" do włączenia się w akcję wspólnego sprzątania. Uczniowie klas IV - VIII wraz z nauczycielami ruszyli w teren zaopatrzeni w rękawiczki, worki i dużo zapału!

            Przypominamy, że główna akcja ruszyła w sobotę, 13 kwietnia.

            MIEJSCA ZBIÓRKI:

            Ściejowice, plac przy remizie OSP, godz. 9.30

            Rączna, plac przy remizie OSP, godz. 9.30

            Jeziorzany, plac przy remizie OSP, godz. 10.00

            Inicjatywa sprzątania została zgłoszona do regionalnej akcji "Posprzątaj z nami Małopolskę".

            Działania wspiera Gmina Liszki - Urząd

            Perspektywa

            #posprzątajznami

            #razemmożemywięcej

        • Wracamy pełni radości z Igrzysk dzieci w siatkówce!
          • Wracamy pełni radości z Igrzysk dzieci w siatkówce!

          • Chłopcy reprezentujący nasza szkołę zajęli 3 miejsce w gminnych zawodach. Ogromne brawa za walkę i bardzo dobrą grę! Gratulacje dla zespołu w którego skład wchodzą:

            Kacper Piątek, Stanisław Suchan, Bartłomiej Paliś, Kajetan Rejment, Jan Kwieciński i Wojciech Wąsiołek!

        • Smocza Księga
          • Smocza Księga

          • Smocza Księga przedszkolaków wyruszyła w drogę do Inwałdu walczyć o miejsce w konkursie. Dziekujemy za zaangażowanie dzieciom, które przygotowały prace smoków na konkurs. Czekamy na wyniki

          • Wycieczka Motylków do Bawialni Gawra

          •  

            Nasze przedszkolaki miały okazję wyszaleć się w "małpim gaju". Nie była to jedyna atrakcja...Bogate wyposażenie bawialni i kąciki tematyczne sprawiło, że dzieci miały okazje wcielić się w role kucharza, policjanta, strażaka, a także wielu innych zawodów. Motylki bawiły się wspaniale.

        • Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty!
          • Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty!

          • W naszej szkole przy okazji Świąt Wielkanocnych został zorganizowany konkurs plastyczny na najpiękniejszą pisankę i kartkę wielkanocną. Konkurs był dedykowany dla przedszkolaków i klas młodszych. Otrzymaliśmy wiele prac i bardzo trudno było wybrać te najpiękniejsze. Kreatywność i pomysłowość przekroczyła nasze oczekiwania. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za piękne prace .

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Rącznej
      • (12 )280 80 26 tel.fax (12) 280 80 26 Inspektor Ochrony Danych Osobowych - kontakt : iod@liszki.pl
      • Rączna1 32-060 Liszki Poland
      • adres WWW spraczna1edupage.org
    • Logowanie