• 1,5%, a może tak wiele!

• Szanowni Państwo,

zachęcamy do przekazania na rzecz naszej szkoły 1,5 % podatku. Każda złotówka trafi do naszych uczniów w formie nowego wyposażenia czy pomocy dydaktycznych!

• JUŻ PO RAZ JEDENASTY! GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W RĄCZNEJ „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” za nami!

• 24 stycznia już po raz jedenasty kościół parafialny w Rącznej rozbrzmiewał kolędą wyśpiewaną przez dzieci ze wszystkich szkół Gminy Liszki. Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez naszą szkołę, swoim patronatem objął jak co roku Wójt Gminy Liszki Pan Paweł Miś.

Jak brzmi gromkie kolędowanie siłą ponad 300 dziecięcych głosów? Zapewniamy, że to doświadczenie było urzekające! Przegląd zgromadził w tym roku 330 uczestników o gorących sercach, pięknych głosach i wyjątkowych umiejętnościach. Hymn „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” inaugurujący uroczystość wykonały w tym roku dwa połączone chóry z Rącznej i Mnikowa. Zabrzmiało!

Reprezentanci każdej szkoły wykazywali co rusz to inny kunszt. Polskie kolędy
            i pastorałki, tradycyjne i współczesne, znane i mniej znane przyniosły radość przeplataną ze wzruszeniem. Śpiewaliśmy bez rywalizacji, za to z ogromnym ładunkiem dobrego ducha.
             Za świętym Janem Bosko z przekonaniem możemy powtórzyć, iż „Muzyki dzieci słucha się sercem, nie uszami…”

Najcieplejszym docenieniem pracy zarówno dzieci, jak i ich opiekunów jest pragnienie, abyście przybyli do nas za rok. Dziękujemy Wam – wokaliści, instrumentaliści, opiekunowie, nauczyciele…
            W istocie, śpiewaliście sercem.

Dziękujemy Panu Pawłowi Misiowi – Wójtowi Gminy Liszki, za ufundowanie nagród i upominków dla wszystkich uczestników oraz za niezawodną, jak co roku obecność. Wraz z nami, w tym dniu byli, słuchając i śpiewając także: p. Agnieszka Pyla – Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego, p. Janina Grela – Radna Powiatu Krakowskiego, p. Krzysztof Krupa – Radny Powiatu Krakowskiego i sołtys Rącznej, p. Tomasz Pisz – radny Gminy Liszki, poprzednia dyrektor szkoły
            w Rącznej p. Barbara Lelek, dyrektorzy szkół: p. Agata Witalec, p. Maryla Małucha – Kapusta, p. Jolanta Lipiarz, p. Danuta Kawula. Dziękujemy także za pomoc p. Piotrowi Tyrce – radnemu Gminy Liszki oraz księdzu Jackowi Strzeleckiemu za wieloletnią gościnę w rączniańskim kościele.

Wiele dobra popłynęło z ust i serc. Kolędowanie w Rącznej pokazało po raz kolejny, jak ważne jest budowanie wspólnoty i dzielenie się radością płynącą z betlejemskiego żłóbka.

Do zobaczenia za rok!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Rącznej, Agnieszka Klimek

Organizatorzy:
            Dorota Kamińska
            Leszek Matwij

• Dzień babci i dziadka

• Każdy z nas pamięta wyjątkowe chwile z babcią i dziadkiem. Dziś jest dobry moment, by podziękować im za wszystkie ciepłe słowa, mocne uściski i serdeczny uśmiech!

Wszystkiego najlepszego!

• Nasze świetliczaki działają!

• Nasza świetlica szkolna bierze udział w IV Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Świetliczaki na tropie przysłów". W tym roku szkolnym poznaliśmy znaczenie kilku przysłów: "Śmiech to zdrowie", "Strach ma wielkie oczy", "Co kraj, to obyczaj", " "Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka". To dla dzieci nie tylko nauka, ale przede wszystkim świetna zabawa.

• Wielki finał kiermaszu świątecznego!

• Spieszymy donieść, że dotarły już wszystkie zamówione zabawki, gry i przybory plastyczne dla przedszkola sfinansowane z pieniędzy zebranych podczas kiermaszu świątecznego!

Niech ten post będzie podsumowaniem wspaniałej akcji świątecznej, w której pokazaliście Państwo swoje wielkie serca.

Przedszkolaki zyskały warsztat, sklep, kuchenki i akcesoria kuchenne, domek dla lalek, gry, puzzle, lalki, klocki Lego, kolorowe papiery, naklejki i wiele innych przydatnych drobiazgów Radość najmłodszych jest bezcenna .

Bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom za hojność i wspaniałą współpracę!

• Tenis stołowy naszym sportem nar... szkolnym :)

• W miniony piątek odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym w cyklu Igrzysk Młodzieży Starszej.

Z rywalizacji ponownie wracamy z sukcesami!

Ogromne gratulacje dla:

Tomasza Galarowicza- 1 miejsce w kategorii chłopców.

Bartosza Witany- 3 miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

Wiktorii Cabak- 3 miejsce w swojej grupie eliminacyjnej (zabrakło 1 wygranego seta, aby wejść do grupy finałowej).

Aleksandra Łajczak- 4 miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

Gratulujemy uczniom oraz rodzicom, jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów!

• Kolejne sukcesy w tenisie stołowym!

• Nowy rok rozpoczęliśmy z przytupem!

Na zawodach gminnych (Igrzyska dzieci) w tenisie stołowym nasi uczniowie wrócili z sukcesem i zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie

Kajetan Rejment i Zuzanna Grzybek, w swoich grupach eliminacyjnych, zajęli 3 miejsce, niewiele zabrakło do awansu do grupy finałowej

Kacper Piątek awansował do grupy finałowej (okolice 5-6 miejsca), natomiast Anna Martyna zajęła 1 miejsce

Brawo za walkę do samego końca i wielokrotne odwracanie losów meczów na swoją korzyść! Pokazało to, że nasza reprezentantka potrafi trzymać nerwy na wodzy!

Ogromne gratulacje dla naszych sportowców za ich małe i duże sukcesy.

Gratulacje również dla rodziców uczniów.

A już w piątek trzymamy kciuki za naszych kolejnych reprezentantów, tym razem w starszej kategorii .