• Sukcesów ciąg dalszy!

• 23 lutego 2023 r. , w Liszkach odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali: Julia Zembol z klasy VIII oraz Antoni Boroń z klasy IV. Julia zajęła II miejsce, a Antoni - IV. Jesteśmy dumni! Gratulujemy!

• SUKCES NASZYCH UCZENNIC

• 22 lutego 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Św. Józefa w Kaszowie odbyła się XIX Gminna Corrida Ortograficzna. Uczestnicy zmagali się z zadaniami pełnymi ortograficznych pułapek.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice:

Natalia Lulek - kl. III

Laura Tyrka - kl. V

Oliwia Krząścik - kl. VIII

Natalia zajęła II miejsce, a Laura III w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Zawody sportowe

• W minioną środę reprezentacja chłopców z naszej szkoły brała udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Koszykówce. Zabrakło bardzo niewiele, aby wyjść z grupy i włączyć się do walki w strefie medalowej. Gratulujemy zwycięzcom z Czułowa, a naszym chłopcom dziękujemy za wole walki, serce zostawione na boisku i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Skład reprezentantów: Wiktor Rosek, Jakub Bojda, Szymon Nosek, Tymon Domienik, Kacper Kliś, Bartłomiej Suchan i Kacper Piątek.

• Maskarada

• W środowy wieczór uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym balu. Na początku trudno było rozpoznać twarze skrywane za karnawałowymi maskami. Maskarada to był czas tańców w parach, gier integracyjnych i zabaw tanecznych. Dla spragnionych wrażeń czekała fotobudka, która uwieczniła niejedne uśmiechnięte twarze i kolorowe kreacje, a gdyby tego było mało, bal osłodziły nam przekąski okraszone czekoladą spływającą z okazałej fontanny. Zabawę zakończyliśmy wspólnym zdjęciem, a następnie rozeszliśmy się do swoich domów pełni pięknych wspomnień.

• Pączek dla Alma Spei

Słodka współpraca Samorządu Szkolnego ze Szkolnym Wolontariatem przyniosła wiele dobrego! Samorząd Uczniowski wykorzystał Tłusty Czwartek, by sprawić radość nie tylko swoim szkolnym kolegom, ale też podopiecznym fundacji Alma Spei.

Uczniowie Samorządu wraz ze swoim opiekunem, sprzedawali pączki, które otrzymali jako darowiznę od państwa Ewy i Janusza z Cukierni-Piekarni Łysa Góra oraz Pani Katarzyny Tomkiewicz z Cukierni Kaczmarczyk.

Dzięki naszym sponsorom i wszystkim, którzy w tym dniu kupili pączka, zebraliśmy 1136,50zł. Cała kwota zostanie przeznaczona na potrzeby Fundacji Alma Spei.

Serdecznie dziękujemy!

• Muzyko graj...

• Karnawał to czas balów i zabaw także dla najmłodszych. 15 lutego w naszej szkole klasy młodsze miały okazje nauczyć się tańców takich jak: czardasz, siedmioskoczek i samba. Uczniowie ubrali się we wspaniałe stroje i przebrania. Tańcom i radości nie było końca, a dzięki rodzicom był też pyszny poczęstunek.

Dziękujemy za zaangażowanie!

• Tajemnice Dźwięku

• Drugie zajęcia z cyklu "Fizyka dla Smyka" dotyczyły dźwięku. Uczniowie klas 0-IV z dużym zaangażowaniem  poszukiwali odpowiedzi na pytania: Co to jest dźwięk? Jak powstaje? W jaki sposób się rozchodzi? Uruchomili pompę próżniową, żeby zobaczyć, co pozostaje po wypompowaniu powietrza. Poznali sonometr i sprawdzili czy natężenie dźwięku w ich otoczeniu nie jest za wysokie. Każda klasa zmierzyła ilość decybeli, które jest w stanie wytworzyć własnym głosem. Oj, było głośno! Poprzez doświadczenia i dobrą zabawę uczniowie zostali wyposażeni w ciekawą i przydatną wiedzę.