• W teatrze...

• „Każdy może być bogaty, gdy tylko sięgnie ręką po obłok, każdy może być piękny, wystarczy, że zakwitnie w nim dobro” – to przesłanie spektaklu pt. „Brzydkie Kaczątko”, który w piątek obejrzeli uczniowie z klas I, II i III z naszej szkoły w teatrze Groteska.     Bohater przedstawienia nieakceptowany jest tylko za to, że wygląda inaczej. Przeżywa wiele bolesnych doświadczeń zanim z szarego pisklęcia przemieni się w pięknego łabędzia. Ta naturalna w przyrodzie kolej rzeczy staje się w teatrze źródłem poetyckiej metafory. Nieżyczliwi ludzie, ukryci pod kostiumami zwierzęcych postaci, dostrzegają tylko powierzchowność głównego bohatera. Dopiero mądre i dobre łabędzie odkryją w nim wewnętrzne piękno.                                                                                                          Spektakl jest niezwykle ciekawy. Zachwyca nie tylko mądrą treścią, ale i plastyką. Lalki tworzone są na oczach widzów z wiklinowych koszyków, poduszek i kolorowych materiałów. Nasze dzieci oczarowała magia prawdziwego teatru i głęboko wzruszyła historia Brzydkiego Kaczątka.

• WIELKANOC 2022

• Z okazji nadchodzącej Wielkanocy składamy życzenia zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt spędzonych w gronie najbliższych.

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Rącznej

• Dzień bez plecaka

1 kwietnia postanowiliśmy spędzić nietypowo. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w szkole odbył się Dzień bez plecaka.

Wbrew pozorom nie chodziło o przybycie do szkoły bez tego ważnego elementu uczniowskiego wyposażenia. Zabawa polegała na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpićLiczyła się kreatywność i fantazja. Uczniowie nie zawiedli! Pojawili się z walizkami, skrzynkami na narzędzia, workami Mikołaja, sklepowymi wózkami i koszykami, a nawet z transporterkami dla zwierząt. Popularne były też poszewki na poduszki, ubrania oraz kosze na śmieci. Wśród wielu fantastycznych pomysłów wyróżniał się mini samochodzik, którym przyjechała Gabrysia Lach, karmnik dla ptaków Kuby Wąsika, komputerowa obudowa Maćka Łukasika, dziecięcy wózek Oli Piszczek oraz klatka dla chomika Szymona Kapusty. Serdecznie dziękujemy za doskonałą zabawę wszystkim, którzy wzięli udział!

• Dobroczynne kartki świąteczne

• Świąteczne kartki dobroczynne z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych, znalazły się już w domach uczniów naszej szkoły. Fundusz stowarzyszenia Sursum corda wspiera tym razem dzieci z Ukrainy. Wolontariusze w ciągu jednego dnia rozprowadzili kartki, a uzbierane fundusze zostały przesłane na konto fundacji. Dziękujemy za życzliwość wszystkim wspierającym akcje szkolnego wolontariatu.