Strona główna
Wakacje! Czas, start!
Szanowni Uczniowie, Drodzy Rodzice, Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły, z okazji rozpoczynających się wakacji pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia pięknego, pogodnego i pełnego radości letniego wypoczynku. Niech ten wyjątkowy czas będzie okazją do regeneracji sił, odkrywania nowych miejsc, rozwijania pasji oraz spędzania wartościowych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Życzę, aby każdy dzień wakacji przynosił uśmiech, inspirujące doświadczenia i wiele powodów do zadowolenia.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Uroczyste zakończenie roku szkolnego było wyjątkowym i pełnym emocji wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.
Wśród zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców panowała atmosfera radości, ale i wzruszenia związanego z końcem kolejnego etapu wspólnej drogi.
Jednym z najbardziej symbolicznych momentów było przekazanie pocztu sztandarowego. Uczniowie ustępującego składu, z dumą i powagą, oddali sztandar swoim młodszym kolegom, powierzając im odpowiedzialność za pielęgnowanie tradycji i wartości szkoły. Była to chwila pełna refleksji, podkreślająca ciągłość i jedność szkolnej wspólnoty.
„QUO VADIS”, czyli o tym, jak ósmoklasiści pożegnali się ze szkołą...
W środę 24 czerwca uczniowie klasy VIII symbolicznie zamknęli drzwi szkoły podstawowej. Uczynili to w pięknym stylu, przenosząc zebranych w świat starożytnego Rzymu. Sienkiewiczowskie „Quo vadis” połączyli z wydarzeniami z życia szkoły. W spektaklu przedstawione zostały wspomnienia, sytuacje i doświadczenia towarzyszące uczniom przez wszystkie lata nauki w szkole podstawowej. Spektakl przypomniał znaczenie takich wartości jak przyjaźń, odwaga, wierność własnym przekonaniom oraz wzajemny szacunek.
Podsumowanie "Tygodnia dla bezpieczeństwa"
Ostatni tydzień czerwca w roku szkolnym 2025/2026 upłynął w naszej szkole pod hasłem „Tydzień dla Bezpieczeństwa” – ogólnopolskiej inicjatywy rekomendowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W ramach przedsięwzięcia do całej społeczności szkolnej – uczniów, rodziców oraz nauczycieli – został przekazany list Minister Edukacji Narodowej, pani Barbary Nowackiej. Nauczyciele w poszczególnych klasach przeprowadzili również zajęcia poświęcone bezpiecznemu spędzaniu wakacji. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo nad wodą, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz cyberbezpieczeństwo.
ZŁOTA KACZKA na zakończenie roku szkolnego
W przedostatnim dniu roku szkolnego, grupa sceniczna uczniów klasy V uczęszczających na zajęcia rozwijające z historii zaprezentowała przedstawienie teatralne pt. „Legenda o Złotej Kaczce”. Młodzi aktorzy przenieśli widzów do świata dawnej Warszawy, gdzie w podziemiach na ulicy Ordynackiej niejeden śmiałek poszukiwał legendarnych skarbów.
Ale to był dzień!
Naszą ostatnią wycieczkę w tym roku przedszkolnym spędziliśmy w Parku Rozrywki Gokidz, gdzie nie brakowało uśmiechów, radości i świetnej zabawy! Dzieci z ogromnym entuzjazmem korzystały z każdego zakątka sali, pokonując przeszkody, zjeżdżając, skacząc i spędzając czas w gronie swoich kolegów i koleżanek.
W podziękowaniu za dar Pierwszej Komunii Świętej
Dnia 18 czerwca uczniowie klasy III wraz z rodzicami, wychowawcą oraz księdzem uczestniczyli w wycieczce komunijnej. Był to wyjątkowy dzień pełen wspólnych przeżyć, modlitwy oraz integracji.
Pierwszym punktem programu była Msza Święta w Białce Tatrzańskiej, odprawiona w intencji dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Był to czas wspólnej modlitwy, refleksji i dziękczynienia za otrzymane łaski.
🏆 Potrójny sukces naszych uczennic!🏆
Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego przekazujemy wspaniałe wiadomości! Nasze uczennice zostały laureatkami XXII Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego „Eugeniusz Kwiatkowski – Małopolanin, który zbudował port. W 100-lecie Gdyni”.
📌 Trzy uczestniczki.
📌 Trzy zgłoszone prace.
POCZUJ HISTORIĘ... KLASA VII W TYŃCU
12 czerwca klasa VII udała się do położonego nieopodal Tyńca, aby poznać historię miejsca, które widziane z drugiego brzegu Wisły od wieków imponuje. Pierwszym etapem wyprawy było odwiedzenie miejsca, w którym w nocy z 29 na 30 kwietnia 1943 roku schronił się rotmistrz Witold Pilecki po swojej bohaterskiej ucieczce z niemieckiego obozu Auschwitz. Uczniowie stojąc przed domem przy ulicy Bogucianka wysłuchali opowieści o niezwykłej odwadze i poświęceniu rotmistrza, ale też o godnej podziwu postawie mieszkańców, którzy narażając własne życie, ocalili inne. Cieszy fakt, iż siódmoklasiści byli zasłuchani...
3 dzień wrocławskiej przygody
Ostatni dzień naszej wycieczki do Wrocławia przyniósł kolejne niezapomniane emocje. Pogoda i świetne humory dopisują nam od samego rana!Oto co dzisiaj przeżyliśmy:
Polowanie na krasnale – wzięliśmy udział w emocjonującej grze miejskiej. Tropiliśmy legendarne skrzaty ukryte w zakamarkach rynku, ucząc się przy tym historii miasta.
Nabór na Dyrektora żłobka
Gmina Liszki prowadzi nabór na stanowisko Dyrektora nowo tworzonego Żłobka Samorządowego w Morawicy.
Planowane uruchomienie przewidziane jest na październik 2026 r. Placówka będzie ważnym elementem lokalnego systemu opieki nad najmłodszymi mieszkańcami gminy.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie
Wycieczka do ZOO – ale były jaja - strusie.
Klasy pierwsze i drugie wybrały się na wyjątkową wycieczkę do zoo i od samego początku było wiadomo, że nudy nie będzie. Największą sensację wywołały oczywiście ogromne jaja strusie – niektórzy zastanawiali się, czy to jeszcze jajko, czy już kawalerka dla pisklęcia!
Podczas spaceru uczniowie spotkali mnóstwo niezwykłych zwierząt: słonie, hipopotamy, zebry, pingwiny, flamingi, surykatki, gibony, papugi ary, tukany, pelikany, emu, kondora wielkiego i wiele innych egzotycznych mieszkańców zoo. Każde z nich miało swoją historię i zaskakiwało ciekawymi zwyczajami.
Liga na "Grzesiu" :)
Za nami już ostatni akcent tegorocznej edycji szkolnej ligi sportowej „Rącznianka”. W dniu dzisiejszym miała miejsce wyprawa w góry. 15 najlepiej punktujących uczniów ligi zdobyło dzisiaj szczyt „Grześ” w Tatrach. Pogoda była idealna do pieszej wędrówki udało nam się spotkać również niedźwiedzia na szlaku! Po wyczerpującej wycieczce pozwoliliśmy sobie jeszcze naładować baterie na wyjątkowo pysznych burgerach w Chochołowie!
Pełen wrażeń drugi dzień wycieczki klas 5 i 6 we Wrocławiu!
Za nami kolejny dzień naszej wrocławskiej przygody. Wyprawę rozpoczęliśmy od podziwiania Hali Stulecia, która zachwyciła nas swoją potężną konstrukcją. Tuż obok przenieśliśmy się w zupełnie inny świat, spacerując urokliwymi alejkami Ogrodu Japońskiego, gdzie podziwialiśmy orientalną roślinność, piękne okazy ryb i tradycyjną architekturę.
Wielka Księga Bajek
Czas leci nieubłaganie, ale my pragniemy wrócić jeszcze na moment do obchodów dnia dziecka w naszej szkole. 1 czerwca Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w teatr jak z bajki. Szkolna grupa teatralna miała przyjemność wystawić spektakl "Wielka Księga Bajek". Uczniowie z klas 5-8 pokazali, że potrafią nie tylko śpiewać i tańczyć, ale również uwalniać emocje na scenie i być twórczymi podczas procesu powstawania spektaklu. Byliśmy świadkami historii, która uczyła nas wiary, nie tylko w bajki, ale również we własne możliwości i drugiego człowieka. Mieliśmy przyjemność zobaczyć na jednej scenie m.in. takie postaci jak Papaj, Królewna Śnieżka, Atomówki, Król Lew, Dzwoneczek, Czerwony Kapturek czy Dziewczynkę z zapałkami, Straszyły nas wiedźmy, a Bob Budowniczy ze swoją ekipą pomagali uratować Tosię! Spektakl mieli okazję obejrzeć również mieszkańcy podczas drugiego wieczornego występu. Dzięku
Warsztaty klasy IV
12.06.2026r. Klasa 4 odwiedziła Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie. Czekały na nas wyjątkowe warsztaty. Najpierw poznawaliśmy świat w kolorze, dzieci wykonując różne doświadczenia, dowiedziały się, skąd się biorą barwy. Kolejne warsztaty były polem dla małych budowniczych, czyli czyste szaleństwo doświadczania, myślenia kreatywnego i integracji.
Na Zamku Książ w Wałbrzychu
W pierwszym dniu wycieczki dotarliśmy do Wałbrzycha, gdzie mogliśmy zobaczyć niezwykłe i tajemnicze miejsce. Przeszliśmy trasą podziemna szukając złotego pociągu. Podziwialiśmy wnętrza zamku niezwykłe ogrody i palmiarnie. Wszystko przeplatane pięknymi widokami malowniczych miejsc.
Pozdrawiamy
Biedronki odkrywają tajemnice włoskiej pizzy!
Jakich składników użyć do wyrobu ciasta na pizzę? Jak je połączyć, aby powstało idealne ciasto? Jakie warzywa, owoce i wędliny wybrać na ulubione dodatki? Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci z grupy Biedronki podczas warsztatów kulinarnych w Pizzerii Paolo.
Przedszkolaki miały okazję poznać kolejne etapy przygotowania pizzy, a następnie samodzielnie stworzyć własne, wyjątkowe kompozycje smaków. Było wałkowanie ciasta, wybieranie dodatków i mnóstwo radości z tworzenia.
Logowanie
Galeria zdjęć
- brak danych
Mapa
Dokumenty
